+90 212 275 48 22 – 23   info@edumar.com.tr

PROGRAMLARIMIZ

 Lisans


Lisans

Üniversite eğitimi, başka bir deyişle lisans eğitimi için minimum lise mezunu olmak gerekmektedir. Öğrencilerin bitirdikleri lise eğitimindeki başarı oranları, ders notlarının yüksekliği öğrencinin hangi üniversite tarafından kabul edileceği ile doğru orantılıdır. Birçok üniversite için okuldaki genel başarı ortalamasındaki sıralama oldukça önemlidir.

 

Başvuru aşamasında öğrencilerden iyi derece de yabancı dil bilgisi istenmektedir. İngilizce için IELTS – TOEFL, Almanca için TestDaF, Fransızca için DELF ve İspanyolca için ise DELE yeterlilik sınavlarından bazılarıdır.

 

Öğrenciler kendilerini kısa ve öz olarak üniversiteye en iyi tanıtacak şekilde özgeçmiş hazırlamalıdırlar. Öğrenciler eğitimlerindeki başarıları, sosyal, sportif, kültürel alandaki deneyimlerini ve varsa kazandıkları ödülleri özgeçmişlerine eklemelidirler. Ayrıca her üniversite için ayrı ayrı yazılmış olan niyet mektupları da başvuruları değerlendirme sürecinde önemli rol almaktadır.

 

Referans mektupları ise öğretmenler ve işverenler tarafından yazılan öğrencinin derslerindeki başarısı, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımı, sınıf ve iş arkadaşlarıyla olan uyumu gibi konularda öğrenciyi üniversiteye tavsiye eden belgelerdir. Bazı üniversiteler bu tür referans mektuplarının bizzat hocalar vasıtasıyla kapalı zarflar içinde kendilerine ayrıca ulaştırılmasını isteyebilirler.


<-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->