+90 212 275 48 22 – 23   info@edumar.com.tr

PROGRAMLARIMIZ

 Lise


Lise

Dünya globalleştikçe ülkemizde de eğitimine liseden itibaren yurtdışında devam etmek isteyen öğrenci sayısı gitgide artıyor. Bunun en geçerli nedenlerinden birisi ise gençlerin örnek aldıkları başarılı iş adamları ve profesyonellerin önemli bir kısmının, lise eğitimini yurtdışında tamamlamış ve birkaç dili ana dil düzeyinde konuşan kişiler olmasıdır.

 

Yurtdışında eğitim almak, sadece dil öğrenmek değil aynı zamanda farklı kültürleri tanımak ve kendi kültürünü tanıtmaktır.

 

Liseyi genç yaşında yurtdışında okuyan öğrenciler, kendi ayakları üzerinde durabilen, değişik görüş ve inançlara saygılı olmayı öğrenen bireyler olmaktadır. Birçok öğrencimiz, yaz okullarında gittikleri okullarda devamında yatılı olarak liseye devam etme tercihinde bulunmaktadırlar.

 

Farklı kültür, inanç ve düşünce tarzına sahip, değişik ülkelerden gelen öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurar ve büyük bir networke sahip olurlar.

 

Yatılı liselerde, İngilizce ana dil düzeyinde öğrenilirken, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca gibi 2. hatta 3. bir dile de iyi bir düzeyde sahip olmaktadırlar.

 

Birçok yönden donanımlı ve kendine güvenli bir biçimde yetiştikleri için ilerde iş hayatında da yaratıcı ve girişken bir birey haline gelmekte ve iş dünyasında da birçok başarıya imza atmaktadırlar.


<-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->