+90 212 275 48 22 – 23   info@edumar.com.tr

 IELTS / TOEFLIELTS sınavı Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce'nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan İngilizce dil sınavıdır. IELTS sonuçları dünyanın her yerinde, 140 ülkede eğitim kurumları, işverenler, meslek kuruluşları ve devletlerin de dahil olduğu 9.000’den fazla organizasyonun kabul ettiği bir sınavdır.

 

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan görev tabanlı bir sınavdır ve 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilmektedir.TOEFL sınavı ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce seviyelerini belirlemek amacı ile yapılan bir yetenek sınavıdır. Sınav başta ABD olmak üzere dünya genelinde lise, kolej, üniversite ve profesyonel amaçlar için kullanılmaktadır. Ayrıca İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyenler bu sınava girebilirler.

TOEFL sınavı ise merkezi New Jersey’de bulunan Educational Testing Service tarafından hazırlanmakta ve dünyada da pek çok merkezde düzenlenmektedir.

Test dört bölümden oluşur; 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır ve 120 puan üzerinden değerlendirilmektedir. 


<-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->